Trzy twarze Ewy - Barbara Freethy

Tytuł polski: Trzy twarze Ewy
Tytuł oryginału: In Shelter Cove
Autor: Barbara Freethy
Seria/cykl: Zatoka Aniołów tom 3
Wydawnictwo: Bis
Liczba stron: 336

Związek dwóch dorosłych ludzi powinien opierać się na szczerości, zaufaniu i miłości. Gdy chociaż jednej z tych cech brak, następuje splot niefortunnych wypadków, które mają różne zakończenie. Szczerość – podstawa związku. Nikt z nas nie lubi być okłamywany. Kobiety szczególnie nie lubią niedomówień, urwanych myśli. Dociekają prawdy. I wtedy tracą zaufanie, drugi ważny aspekt relacji międzyludzkiej. Każdy – zarówno mężczyzna jak i kobieta powinni okazywać sobie miłość, bo bycie w relacji, która opiera się na ciągłych krzykach, wrzaskach i pretensjach jest bezsensu. Tylko co zrobić, gdy miłość jest, ale przez półsłówka, kłamstwa i stracone zaufanie zostanie wystawiona na próbę?

Derek Kane, mąż Brianny, został oskarżony o kradzież trzech bezcennych obrazów i skazany na więzienie. Kiedy kilka tygodni przed wyjściem na wolność zginął w bójce między więźniami, młoda wdowa postanawia wrócić z synkiem do Zatoki Aniołów, żeby dowieść niewinności męża i odnaleźć zaginione płótna. Jej wysiłki nie znajdują wsparcia u Jasona Marlowa, dawnego przyjaciela Dereka, policjanta, który posłał go za kratki. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy pomiędzy Brianną i Jasonem wybucha niespodziewane uczucie. Kobieta staje wobec wyboru, pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, prawdą i kłamstwem, winą i niewinnością. Bo nic nie jest takie, jakie się wydawało ...

Brianna Kane to kobieta, która pomimo młodego wiele przeszła w swoim życiu. W dość młodym wieku wyszła za mąż, zaszła w ciążę i urodziła dziecko. Szybko też straciła męża, oskarżonego o kradzież trzech dzieł, tak istotnych dla jednego z jego bliskich. Los daje jej jeszcze jedną szansę na miłość, stawiając przed nią postać Jasona Marlowa – dawnego przyjaciela jej męża i zarazem policjanta, który umieścił go w więzieniu. Uczucie, które wybucha między nimi komplikuje wiele. Jakby tego było mało na drodze staje jeszcze jeden problem, który zaważy o ich relacji. Czy uda jej się zmierzyć z przeszłością i z uniesioną głową żyć teraźniejszością?

Jason Marlow to postać tajemnicza. Policjant, dawny przyjaciel Dereka i Brianny. W przeszłości ich relacje były dobre, jednak splot wydarzeń sprawił, że Marlow chcąc, czy nie chcąc musiał wykonać swoje zadanie jako funkcjonariusz prawa, umieszczając za kratkami Kane'go. Czy żałuje? Czy gdyby mógł, postąpiłby inaczej?

Młoda wdowa jako lojalna żona szuka prawdziwego sprawcy kradzieży. Jest przekonana o niewinności swojego męża. Na swojej drodze sprzeciwiają jej się teściowie, którzy nie chcą rozgrzebywać przeszłości. Przyzwyczaili się oni do myśli, że Derek to zrobił i już. Całą swoją obecną miłość przelewają na wnuka, co denerwuje Briannę. Stara się ona to ignorować, chociaż osobiście mnie to wkurzało. Jak mogła przymykać oko na to, w jaki sposób traktowała ją matka męża? Przecież to woła o pomstę! Spychać stare brudy pod dywan, nie szukając prawdziwego winnego. Toż to chodziło o jej syna!

Osobiście byłam zdziwiona końcem utworu odnosząc się do postaci sprawcy. Nie myślałam nawet o tym, co autorka zaserwowała nam – czytelnikom. Tak sprawnie pokierowała akcją, że z trudem było mi się żegnać z bohaterami. Zżyłam się zarówno z młodą wdową, jej synkiem Lucasem jak i Jasonem, który w tej powieści okazał się nie taki znowu winny, jak początkowo myślałam. Za to postać dziadka Dereka, teściów Brianny i współwłaścicieli galerii, w której pracował przed aresztowaniem Kane mocno mną wstrząsnęła.

Uważam, że to dobra książka, w sam raz na wolny wieczór. Zawiera zarówno cząstkę akcji, jak i romansu. Czy powinien czytać ją każdy? To już zależy od was – osobiście jestem zadowolona, że miałam możliwość zapoznać się z tą pozycją.


Ocena: 6/10

Popularne posty z tego bloga

Cześć, wracam!

Echa pamięci - Katherine Webb

Stosik styczniowy