Pamiętniki Stefano - L.J.Smith & K.Williamson, J.Plec


Stefan Salvatore - siedemnastoletni chłopak od ponad 100 lat. Mężczyzna, który jest wampirem. Nastolatek, który stał się mordercą wbrew własnej woli. Ma tysiące istnień ludzkich na sumieniu.
W 1864 roku podczas wojny secesyjnej został zabity przez swego ojca wraz z bratem. A jednak żyją. Chociaż trafniejsze określenie na ich śmierć to przemiana. Zostali przemienieni w wampiry - istoty, które posilają się krwią ludzi, która płynie w naszych ciałach. Potwory, mordercy, zimne bestie. Ich losy możemy śledzić w serialu emitowanym przez amerykański kanał CW zatytułowanym "The Vampire Diaries" czyli po naszemu "Pamiętniki wampirów".


"Pamiętniki Stefano" przenoszą nas o sto lat wcześniej do początku, gdzie wszystko się zaczęło. Przedstawiają nam życie XIX wiecznych mieszkańców Ameryki, ukazują jak ludzie w tamtych czasach byli nastawieni do wampirów. "Pamiętniki..." składają się w trzy tomy, noszą tytuły: Początek, Żądza krwi, Pragnienie. W każdym z tomów poznajemy postacie, które mają wpływ na naszego Stefana, a także autorzy przedstawiają nam stosunek Damona ( brata Stefana) do młodszego Salvatore'a. Oprócz tych trzech tomów istnieją jeszcze inne, które ukazują dalsze losy braci Salvatore a w szczególności Stefana.

Jest to seria ciekawych, lecz bardzo krótkich części historii młodego wampira, który przeżywa wiele przygód. Traci bliskich, zyskuje przyjaciół, spotyka wrogów. Można by rzec, że to typowy lekki horrorek, choć nie zgadzam się z tym. Już wolałabym użyć określenia fantastyka dla fanów TVD.

Zapoznając się z losami Stefana, poznając przebiegłą Katherinę, Lexi, Damona - chamskiego, ale uroczego przystojniaka oraz czytając wzmiankę o tajemniczym i niebezpiecznym Klausie nabrałam znowu chęci na obejrzenie od początku całego serialu. Czy to zrobię? Zobaczymy.

Osoby Lisa Jane Smith chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. To znana pisarka, autorka czterech ksiąg Pamiętników Wampirów i wielu innych interesujących pozycji. Za to Kevin Williamson i Julie Plec to scenarzyści serialu, którzy podjęli się rozwinięcia historii młodszego z braci Salvatore, aby fani PW mogli poznać losy wampira sprzed stu lat.

Polecam każdemu fanatykowi wampirów, serialu i bohatera granego przez Polaka (!) Paula Wesley'a  a właściwie Pawła Wasilewskiego. Osobiście jestem zaskoczona i dumna z faktu, że to właśnie nasz rodak gra w znanym na całym świecie serialu i to jedną z głównych ról! Oby tak dalej.Popularne posty z tego bloga

Cześć, wracam!

Echa pamięci - Katherine Webb

Stosik styczniowy